EUROTRACK Nemzetközi Vasútmodell Kiállítás - Veszprém 2023 (VEB2023)

"Közel 2000 látogatót vonzott Európa Kulturális Fővárosába, Veszprémbe az EUROTRACK 2023 Nemzetközi Vasútmodell Kiállítás."

Forrás: helloveb.hu

Az eseményről írták:

Látogatók készítették:

Az esemény a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kultúrális Fővárosa támogatásával jött létre. A támogatás részletei: OC-MUV/4-2022/358885

A szervezéskor tervbe vettük, hogy összerakjuk Magyarország leghosszabb nemzetközi elemekből álló modul terepasztalát. Ezt 132 darab egyvágányos modulelem és 77 darab kétvágányos modulelem összeépítésével valósítottuk meg. Az elemek Franciaországból (Caen, Coutances, Meaux), Angliából (Southampton), Ausztriából (Wien), Horvátországból (Zagreb), Romániából (Bucuresti, Ploiesti, Oradea, Arad) és Magyarországról (Szeged, Győr, Tapolca, Kaposvár, Veszprém) érkeztek.

A vágányhossz mérését egy speciális tesztvagonnal végeztük el. A vonatok egy teljes kör alatt 31893 cm-t tettek meg!

A kiállítás végén egy közös fotóval búcsúztunk el egymástól.

Átadtuk az EUROTRACK zászlaját a következő évi kiállítás szervezőjének, a Caen-i klub vezetőjének. 2024-ben a franciaországi Mulhouse-ban találkozunk!

A kiállításrók a galériánkban láthatnak képeket!