EUROTRACK 2018 Verona

2018-ban az Olaszországi Verona adott otthont a soronkövetkező EUROTRACK kiállításnak. A Model Expo Italy rendezvény keretein belül mgtartott eseményen a szövetség 30 éves fennállását is megünnepeltük.

Az Angol, Olasz, Osztrák, Német, Francia, Belga és Magyar modulokból összeállított terepasztalon nemzetközi vasútforgalmat láthatott a két nap alatt a több tízezer látogató. Modulunk ismét sikerrel szerepelt, mindig sokan álltak meg előttünk nézelődni.

Az "EUROTRACK" előzményeként 1986 februárjában az S. M. R. G. Southampton és A. M. H. A. Le Havre társulási szerződést kötött. Még az év októberében az As.Mo.Co Aywaille, Liege és 1987-ben R. M. C. Caen csatlakozott hozzájuk. Az "EUROTRACK '88" kiállításon a Szövetség megalakult. 1994-ben As. Mo. Co. elhagyta a Szövetséget. A Szövetség tagjainak száma az óta folyamatosan bővült. Jelenleg 8 országból 11 klub tagja az EUROTRACK-nak. Klubunk a Belgiumi Virton-ban megrendezett EUROTRACK-2005 kiállításon csatlakozott a szövetséghez. Minden évben más és más klub rendezi a kiállítást, ahol a klubok modul terepasztalt és egyéb modellezéssel kapcsolatos tárgyakat állítanak ki. A modulok szabványosításával lehetővé vált a klubok által készített elemek összekapcsolása és így egy nagy terepasztal bemutatása. A kiállítások alkalmával lehetőség adódik arra, hogy megismerhessük egymás vasútmodellezésével kapcsolatos tevékenységét.

Klubunk az EUROTRACK klubok által használt modulszabvány szerint készített fűtőház (mozdonyszín) modullal vett részt a rendezvényen. A modulon az átmenő forgalom mellett folyamatosan mozgattuk, rendeztük a mozdonyokat, ami nagyon tetszett a látogatóknak.

Szombat este megrendezett banketten egy tortával ünnepeltük meg a szövetség fennállásának 30. évfordulóját. A tortát a több fogásos olasz vacsora zárásaként fogyasztottuk el a kiállítás résztvevőivel.

Egy-egy ilyen kiállítás alatt hagyományossá vált, hogy a meghívó és a meghívott kölcsönösen megajándékozza egymást. A vendéglátóink egy dízdobozzal kedveskedtek, amiben egy modell vagon van a rendezvény emblémájával és egy üveg bor. A fedél belső oldalán a 30 év alatt megrendezett kiállítások ideje és helye van felsorolva. Mi egy régi alakjelzőben használt petróleumos lámpát vittünk ajándékba.

További képek a galériában