Címlap Tippek, tanácsok Tippek, tanácsok Modul lábak

Modul lábak

Az évek során több megoldást is kipróbáltunk a modulok lábaira. Mindegyik változat esetén külön kellett szállítani a lábakat. Ez mindig plusz munkát adott. A modulokat szembe fordítva, egy falappal összefogva szállítottuk. Ezeket a lapokat a kiállítások alkalmával mindig raktározni kellett.
Az előző években egy olyan megoldást találtunk, ami egyesíti a modul lábakat és a szállító kereteket. 20x20 mm-s zártszelvényből egy sablon segítségével 80 cm magas "H" formákat hegesztettünk össze. Mindegyik végén egységesen 5 cm-re egy-egy 6 mm-s furat került. Ezeken keresztül fogatjuk össze a modulokat a szállításkor. Szintén egy sablonban készűltek a láb befogató hüvelyek. Ezek után bármely láb, bármely modulhoz használható. A magasság állítást egy M16-os menetesszárra tekert csavar biztosítja. Szállításkor ezeke a csavarok a modulok alján vannak rögzítve.

A modul láb felszerelve

A lábakkal összeerősített modulok

A szállításra kész modulok

A magasság állító csavarok rögzítése szállításkor a modulok alján