Címlap Hírek Kiállítások Nemzetközi Vasútmodell Kiállítás Eastleigh

Nemzetközi Vasútmodell Kiállítás Eastleigh

altKlubunk 2009 február 28 - március 1 között részt vett a Southampton-i székhelyű Solent Model Railway Group nemzetközi kiállításán Eastleigh-ben.

alt

Klubunk idén 13. alkalommal vett részt a Solent Model Railway Group kiállításán angliában, Eastleigh-ben. Mivel a nagy távolság nem tette lehetővé terepasztal szállítását, ezért csak modellekkel mutatkoztunk be. Ezeket vonaton utazva vittük magunkkal. Ausztrián, Németországon és Hollandián kersztül jutottunk el Angliába. Igaz, hogy ez egy hosszú és fársztó út volt, de sok érdekességet láthattunk útközben.

alt

A kiállítást a Fleming Park Leisure Centre sportcsarnokában rendezték meg. Itt változatos méretarányú terepasztalok és diorámák kaptak helyet. De sok kereskedő kínált vasútmodelleket, szerszámokat, elektrónikai alkatrészeket, könyveket és ajándéktárgyakat. A mi asztalunk a terem közepén lett elhelyezve a szegedi Bo-Bo Vasútmodellező Klub és az Angliai Magyar Vasútbarátok Egyesülete társaságában. A kiállított terepasztalokon sok ötletet, érdekességet láthattunk. Itt nem divat a nálunk megszokott kőrpályás terepasztal. A készítők egy-egy állomás, vagy ipartelep részletet készítenek rendkívül részletes kidolgozással. Ezeken tolatgatnak, vagy egy a látogató szeme elől elzárt tárolóból közlekedtetik a vonatokat.

alt

A kiállítás szervezők szombat este egy díszvacsorát rendeznek a résztvevőknek. Itt már hagyomány az, hogy a meghívottak ajándékkal kedveskednek a rendező klub felé. Mi is így tettünk. Egy a klubunk nevével és emlémájával gravírozott kristályüveg bonboniert adtunk át a főszervezőnek.
A kiállítás bezárása után elbúcsúztunk vendéglátóinktól és megígértük, hogy ha lehetőségünk lesz rá, akkor jövőre is ellátogatunk hozzájuk.
Több fotót a galáriánkban találhatnak a kiállításról!