Címlap Hírek Kiállítások XIX. Országos Vasútmodell Kiállítás és Verseny

XIX. Országos Vasútmodell Kiállítás és Verseny

Idén 20 éves fennállását ünneplő klubunk ismét megrendezte az Országos Vasútmodell Kiállítását és Versenyét, ami sorban a XIX. volt. A kiállításon bemutattuk a teljes H0 modulrendszerünket és terepasztalainkat. Érdekesség számított egy Szovjet gyártású "0"-s vasút 1958-ból. A vitrinekben versenyünkre nevezett egyedi készítésű modelleket és gyűjteményeket láthatták a látogatók. A modelleken kívül klubunk vasúttörténeti dokumentumait, emléktárgyait is kiállítottuk.
A kiállításuk bevételét jótékonysági célokra ajánlottuk fel.

Kicsit hangosan, de elég megbízhatóan üzemelt az 52 éves vonat. A gyerekek és a felnőttek is nagy érdeklődéssel figyelték, ahogy rótta a köröket. A legjobban az tetszett mindenkinek, hogy a kis őrházból a vonat érkezéskor a bakter ki-, majd utána vissza ment.

A H0-s modul terepasztalunkon a változatos és rendszeres vonatforgalom nyerte el tetszését a látogatóinknak.

A kiállítást megtekintették a bevétellel támogatni kívánt kolontári általános iskola tanulói és a képen látható Kamondi Máté is, akit édesapja és nagyapja is elkísért.

A kiállításunkat sokan megtekintették, ennek köszönhetően a kolontári általános iskola tanulóit 200000 Ft-al, Máté gyógykezelését pedig 100000 Ft-al sikerül majd támogatnunk!

A modell versenyünk eredménye megtekinthető itt!
A kiállításról több képet lehet megtekinteni a galériánkban!