Szitkovits Sándor

Sajnos egy újabb taggal bővült az Égi Vasútmodellező Klub. Életének 75. évében elhunyt Szitkovits Sándor szekszárdi vasútmodellező.

Klubunk az 1990-es évek elején vette fel a kapcsolatot a Szekszárdi Vasútmodellező Klubbal, aminek vezetője Szitkovits Sándor volt. Kölcsönösen részt vettünk egymás kiállításain. 1995-ben kezdtük meg moduljaink építését. Ezek után több kiállításon építettük össze azokat. Sándor kezdeményezésére az ország vasútmodellező klubjainak vezetői közösen kidolgozták a Magyar Modul Szabványt. Aktívan részt vett a FREMO szabvány magyarországi bevezetésében. Önzetlenül segített több fiatal modellezőnek a modulépítésben. Többször részt vett klubunk által szervezett kirándulásokon. Kiállításaink alkalmával hosszas beszélgetésekben osztottuk meg modellezési ötleteinket.

Klubunk az alábbi pár képpel szeretne megemlékezni Sándorról. Nyugodjon Békében!