Elment a Bandink

alt

Szombaton szomorú hírt kaptunk Szegedről. Bandi nincs többé.
A múlt héten csütörtökön elindult otthonról hozzánk, a veszprémi kiállításra. A megadott időre nem érkezett meg. Vártuk, hátha másik vonattal jön. Még viccelődtünk is, hogy megint mi baj történhetett vele. Már több alkalommal is előfordult, hogy valami kisebb-nagyob sérülés érte egy-egy kiállítás előtt. De egyikünk sem gondolta, hogy ekkora a baj. Másnap kaptuk a hírt: Bandi korházban fekszik. A szive adta fel a "szolgálatot". Vártuk a híreket, mikor épűl fel? Mikor beszélhetünk megint? Mikor jön ismét? De nem jön már...

alt

Klubunk sokat köszönhet neki. Ő volt aki, 1995-ben elhívta klubvezetőnket Angliába. Attól kezdve minden külföldi kiállításra együtt jártak. Ő volt az, aki tolmácsolt akkor, amikor klubunk EUROTRACK tagfelvételét szorgalmaztuk. A nagy álma az volt, hogy az Ő klubja is tagja lehessen az EUROTRACK-nak. 1998-tól minden EUROTRACK kiállításon részt vett. Mindenhová elvitte a saját kezüleg készített modelleit. Modellek készítésével jutott el Ausztráliába is.

alt
Rendszeresen eljött a kiállításainkra. Balatonfüredi kiállításainkon mindig ott volt. Segített mindenben, amiben tudott. Az utolsó közös munkánk a Modellbau-Messe kiállítás volt Bécsben. Nekünk Ő több volt egy modellező kollégánál! Barátunk volt, aki mindannyiunknak nagyon hiányozni fog!

alt

Bucsúztatása 2009. December 16-án 12 órakor volt a szegedi Belvárosi temetőben (Fonógyári út).